فروش اینترنتی انواع شیرآلات ساختمانی

راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی

راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی به شما کمک می کند که بهترین شیر ظرفشویی را از لحاظ کارایی خریداری کنید. هم چنین بهترین شیر ظرفشویی را با توجه به فضای انتخاب شده بتوانید تهیه کنید. اطلاع از خصوصیاتی مثل رنگ شیر ظرفشویی، جنس و سطح شیر ظرفشویی و انواع شیر ظرفشویی در خرید شیر آب به شما کمک بسیاری می کند.

انواع شیر ظرفشویی آشپزخانه

راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی قصد دارد به ما انواع مختلفی از شیر ظرفشویی را معرفی می کند. شیر ظرفشویی آشپزخانه با توجه به نوع نصب، نوع جنس و شکل قابل استفاده دارای انواع متفاوتی است که هر کدام از ان ها کارایی متفاوتی دارند و از طرفی هر کدام با توجه به سبک آشپزخانه انتخاب می شوند. انواع شیر های ظرفشویی آشپزخانه به شکل زیر است.

 • شیر ظرفشویی قابل نصب بر روی کابینت
 • شیر ظرفشویی قابل نصب بر روی دیوار
 • شیر ظرفشویی دو کاره
 • شیر ظرفشویی شاوری
 • شیر ظرفشویی شلنگ دار

رنگ بندی شیر ظرفشویی

از طرفی شیر های ظرفشویی آشپزخانه معمولا در رنگ های متفاوتی تهیه می شوند. البته این تنوع رنگ در گذشته وجود نداشت و شیر ظرفشویی فقط از رنگ استیل ساخته می شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی رنگ های متفاوتی برای شیر ظرفشویی در نظر گرفته شده است. رنگ های سفید، طلایی، مسی، مشکی، نقره ای و طرح چوب رنگ هایی است که برای شیر ظرفشویی وجود دارد.

شیر ظرفشویی نصب روی کابینت

معمولا راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی استفاده از شیر های قابل نصب بر روی کابینت را برای آن دسته از عزیزانی پیشنهاد می کند که معمولا در دکوراسیون آشپزخانه خود از سینک های تو کار و زیر کار استفاده می کنند. چرا که هنگام استفاده از سینک توکار اطمینان بیشتری از ثابت ماندن آن وجود دارد بنابراین زیبایی بیشتر زمانی ایجاد میشود که شیر ظرفشویی بر روی کابینت نصب شود.

شیر ظرفشویی  دیواری

با توجه به راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی  معمولا ان دسته از کاربرانی از این نوع شیر استفاده می کنند که به سبک دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی علاقه زیادی دارند. در گذشته در تمامی آشپزخانه ها از شیر های دیواری استفاده می شد. هنگام خرید این نوع شیر آب به  یک نکته مهم باید توجه کرد و ان هم فاصله دیوار تا سینک ظرفشویی است. فاصله سینک و دیوار باید طوری انتخاب شود که قسمت آب ریز شیر ظرفشویی به داخل سینک بیفتد تا از پاشیده شدن آب به بیرون جلوگیری کند. امروزه دیگر از این نوع شیر آب استفاده نمی شود و معمولا سلیقه ها بیشتر شیر های آب تو کار را می پسندند.

شیر ظرفشویی دو کاره

با توجه به راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی شیر های دو کاره مناسب ترین نوع شیر های ظرفشویی آشپزخانه هستند. به این نوع شیر آلات تصفیه دار نیز می گویند. این نوع شیر بیشتر مورد استفاده اشخاصی قرار می گیرد که نیاز به آب تصفیه شده دارند مثلا افرادی که بیماری های کلیوی دارند بیشتر از شیر ظرفشویی تصفیه دار استفاده می کنند. با استفاده از این شیر ظرفشویی دیگر نیازی به استفاده از چند شیر آب و حتی استفاده از دستگاه های تصفیه آب به صورت جدا گانه نمی باشد. یکی از پر فروش ترین نوع شیر ظرفشویی شیر های دو کاره است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

شیر ظرفشویی لمسی

نوع جدید شیر های ظرفشویی با دقت به  راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی نوع لمسی یا همان تاچ است. این نوع شیر ظرفشویی به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند‌. روش کار با شیر ظرفشویی لمسی تا حدودی متفاوت از مدل های دیگر است با یک مثال ساده نحوه کار کردن با این شیر ظرفشویی را به شما آموزش می دهیم. ابتدا با استفاده از اهرم شیر آب را باز می کنیم. اگر دست شما بند باشد و نتوانید شیر آب را ببندید آن را با استفاده از لمس علمک با ساعد می توانید ببندید. حتی اگر هنگام باز کردن شیر آب نتوانید با دست اهرم را بکشید می توانید با لمس آن باعث باز شدن شیر آب شوید.

شیر ظرفشویی شلنگ دار

کارشناسان و طراحان هر روزه به دنبال ایجاد یکی از جدید ترین شیر های ظرفشویی هستند. شیر ظرفشویی شلنگ دار نیز یکی از این مدل هایی است که امروزه به منظور رفاه حال خانم های خانه دار ساخته شده است. این نوع شیر ظرفشویی کاربرد بسیار زیادی دارد آن هم در مواقعی که خانم ها می خواهند کار شست وشوی میوه و یا سبزیجات انجام دهند. هم چنین راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی امکان استفاده از این نوع شیر آب را برای سینک های بسیار بزرگ نیز مقدور ساخته است. با باز کردن شلنگ این شیر ظرفشویی می توان نقاط دور سینک را نیز شست وشو داد.

شیر ظرفشویی شاوری

شاید تا به حال نام شیر ظرفشویی شاوری را نشنیده باشید و یا حتی اصلا با آن کار نکرده باشید. شیر های شاوری از لوکس ترین شیرهای ظرفشویی آشپزخانه به حساب می آیند. معمولا علم این نوع شیر بلند است و شلنگ هایی در قسمت آب ریز دارد که باعث چرخش ۳۶۰ درجه این نوع شیر آب می شود. شاید از نظر  شما این نوع شیر ها کاربردی نباشند اما بهتر است بدانید که این شیر بیشتر در خانه هایی استفاده می شود که با کمبود فضا مواجه هستند و چرخش آن باعث راه افتادن خیلی از کار ها می شود. راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی نصب این شیر های شاوری را به دست متخصصان آن می سپرد.

شیر ظرفشویی تک دستگیره

این نوع شیر ظرفشویی دارای یک دستگیره است که به صورت مستقیم میچرخد و باز و بسته می شود. راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی یکی از مزیت های این نوع شیر را کارایی آن در مواقعی که دست شما بند است و نمیتوانید آن را باز کنید می داند. این نوع شیر آب یک قوسی بسیار زیبا در طراحی خود دارد که باعث راحت قرار گرفتن ظرف هایی با ارتفاع زیاد در سینک می شود.

شیر ظرفشویی دو دستگیره

راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی  می گوید که استفاده از این نوع شیر آب تنوع زیادی دارد و آن هم وجود طراحی های مختلف برای دستگیره های آن است. هر کدام از دستگیره های موجود در این نوع شیر ظرفشویی مخصوص آب سرد و یا آب گرم می باشند.

مواد و سطح مناسب برای شیر ظرفشویی

سطوح و رنگ های انواع شیرهای ظرفشویی متفاوت است. راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی از وجود سطح ها و جنس های متفاوت زیر اطلاعات می دهد.

 1. کروم
 2. نیکل
 3. نیکل برس خورده
 4. برنز
 5. برنج
 6. استیل
 7. استیل ضد زنگ
مرتب سازی بر اساس: