مرتب سازی بر اساس:

قیمت هود آشپزخانه

بحث قیمت در موقع خرید هر لوازمی یک اصل مهم به شمار می آید و در مورد خرید هود آشپزخانه هم می شود گفت همه ما سعی می کنیم بهترین نوع هود آشپزخانه را با ارزان ترین قیمت خرید کنیم ولی باید عرض کنم  قیمت هود آشپزخانه تا حدود زیادی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مدل هود آشپزخانه (ارزان ترین نوع هود زیر کابینتی ها هستند).
 • سایز هود در قیمت تمام شده تاثیر زیادی دارد.
 • نوع موتور هود (پلاستیکی یا فلزی)
 • برند هود
 • هود ایرانی یا هود خارجی
 • کیفیت و صدای هود

مدل های هود آشپزخانه

هود زیر کابینتی

هود های زیر کابینتی از قدیمی ترین نوع هود ها بشمار می آید و می توان گفت نسل اول هود های آشپزخانه می باشد که با استفاده از از یک یا دو موتور کار تهویه آشپزخانه را انجام می دهد ارزان ترین نوع هود آشپزخانه هود های زیر کابینتی هستند. این هود ها در سایز های 60سانتی 70 سانتی تا 120 سانتی در بازار موجود می باشد.

نصب هود زیر کابینتی نسبت به بقیه مدل ها خیلی راحت است و نیازی به تخصص چندانی ندارد.

هود آشپزخانه دیواری یا همان مورب

هود آشپزخانه دیواری یا همان مورب که بالای اجاق گاز روی دیوار نصب می شود و به حالت مورب و ایستاده قرار می گیرد هود های مورب با توجه به نوع شکل قرار گیری روی دیوار هود شیبدار هم گفته می شود قدرت مکش هود های دیواری از هود های زیر کابینتی بیشتر است.

هود آشپزخانه آسانسوری یا تلسکوپی

هود آشپزخانه آسانسوری یا همان هود تلسکوپی کنار اجاق گاز نصب می شود و موقع استفاده از اجاق گاز به صورت آسانسوری بالا می آید و کار تهویه را انجام می دهد این نوع هود ها بیشتر برای دکور هایی استفاده می شود که امکان نصب هود بالای اجاق گاز وجود ندارد و یا در طرح دکور نمی خواهند هود آشپزخانه دیده شود استفاده می شود.

هود مخفی آشپزخانه

هود مخفی آشپزخانه که این روزها با توجه به نوع نصب که به صورت مخفی و داخل کابینت نصب می شود روز به روز استقبال بیشتری می شود. به کار بردن هود مخفی در آشپزخانه، دست طراح دکور را باز تر می کند زیرا هود هیچ گونه مزاحمتی برای طرح کابینت ندارد. قدرت مکش هودهای مخفی نسبت به بقیه مدل های هود کمتر می باشد.

هود آشپزخانه جزیره ای یا ایسلند

یک نوع هود هم داریم که بیشتر همراه با کابینت های جزیره استفاده می شود و از سقف اویزان هست برای همین به این نوع مدل هم هود جزیره یا ایسلند و یا شومینه ای هم گفته می شود. هود های جزیره ای دارای فیلتر زغالی می باشد که کار تصفیه هوا را انجام می دهد. قیمت هود آشپزخانه جزیره ای نسب به بقیه هود ها مقداری بالاتر می‌باشد.

هود آشپزخانه را می توان یکی از اساسی ترین و در عین حال کاربردی ترین لوازم موجود در آشپزخانه نام برد که برای داشتن محیطی تمیز و عاری از هر گونه دود و ذرات بخار حاصل از غذا ضروری می باشد. هود آشپزخانه معمولا یا روی دیوار بالای اجاق گاز نصب می شود و یا زیر کابینت یا داخل کابینت به صورت مخفی، ولی همه هود ها یک وظیفه دارند و آن هم مکش دود و بوی روغن و...  به بیرون از آشپزخانه می باشد.

خرید بهترین هود آشپزخانه چه مزیتی می تواند داشته باشد؟

با توجه به قیمت هود های آشپزخانه و هزینه بر بودن تعویض هود آشپزخانه هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ وقت، باید موقع خرید سعی کنیم مناسب ترین و بهترین هود آشپزخانه را انتخاب کنیم تا هم از لحاظ فنی و هم شکل ظاهری راضی باشیم. چند مزیتی که باید بهترین هود آشپزخانه داشته باشد:

 • شکل ظاهری زیبا و شیک داشته باشد.
 • قیمت مناسب هود آشپزخانه یک اصل مهم در موقع خرید است.
 • هود آشپزخانه باید قدرت مکش مناسبی داشته باشد.
 • داشتن چراغ روشنایی که باعث می شود زمان پخت و پز تسلط خوبی به روی اجاق گاز داشته باشید و امنیت آشپز هم بالا میرود.
 • هود آشپزخانه باید تا جایی که ممکن است کم صدا باشد. (در اصل هود بی صدا وجود ندارد)
 • داشتن گارانتی معتبر
 • خرید بهترین برند یا مارک هود آشپزخانه می تواند خیال شما را از خدمات پس از فروش راحت کند.
 • مدل هود باید مناسب با کابینت آشپزخانه انتخاب شود. (دیواری-مخفی زیر کابینتی- جزیره-آسانسوری) در ادامه راجب این موضوع بحث می کنیم...

 معرفی برندهای هود آشپزخانه ایرانی 

با توجه با نوسان قیمت ارز قیمت هود های آشپزخانه خارجی هر روز گران تر از روز قبل می شود و از آنجایی که شرکت های بزرگ تولید کننده هود ایرانی هر روز جدیدترین مدل هود آشپزخانه را تولید و یا مونتاژ می کنند مشکلی از این بابت نداریم. اگر قصد خرید بهترین مارک هود آشپزخانه ایرانی موجود در بازار را دارید می تواند از بین برند های هود بیمکث، هود درسا، هود کن، هود استیل البرز، داتیس و اخوان انتخاب کنید.